Doprava zadarmo od 35 €

Ruku na srdce, čo je pre Vás pri výbere opaľovacej starostlivosti najdôležitejšie? Rozhodujete sa podľa ceny alebo zloženia?

Už s prvými slnečnými lúčmi sa objavujú aj prvé akcie na opaľovacie produkty. Na trhu je ich obrovské množstvo, oleje, maslá, krémy, tyčinky,... nie je ťažke si vybrať a ak si nepotrpíme na luxusnú kozmetiku, ceny sú väčšinou viac než len prijateľné. Jedno však prijateľné byť nemusí, a to je práve zloženie plné škodlivých chemických látok. Všetko, čo potrebujete vedieť pre správne rozhodnutie sa dozviete nižšie.

Vedeli ste, že?

Ako to zmeniť?

Všímajte si zloženie opaľovacích prípravkov, medzi najviac škodlivé pre koralové útesy patrí látka oxybenzón, octinoxát, methylparaben a i.

Opaľovacie krémy s neškodným fyzickým filtrom obsahujú oxid zinočnatý (Zinc Oxide), oxid titaničitý (Titanium Dioxide) alebo kombináciu oboch. Dôležité je, aby neboli v nano forme, ak áno, je potrebné, aby boli potreté hlinitanovým tristearátom alebo oxidom hlinitým. Iba tak sa zaručí, že nano častice nepreniknú do pokožky ani nebudú škodiť podmorskému životu.

Ako fyzické filtre fungujú nájdete na obrázku nižšie.

 Prírodnú opaľovaciu starostlivosť bez škodlivých látok nájdte tu: WoodenSpoon/opaľovanie

Rada na záver: Opaľovacie prípravky s obsahom fyzických (minerálnych filtrov) nakupujte iba od certifikovaných výrobcov. Nesnažte sa vyrobiť si krém na opaľovanie doma, pretože pre správne rozptýlenie častíc oxidu zinočnatého je potrebná špeciálna výrobná technika, inak sa môžu zhlukovať a nebudú plniť funkciu ochrany pred Slnkom.