DOPRAVA ZADARMO nad 60€

Ako v lete bojovať s nepríjemným hmyzom?

Ako v lete bojovať s nepríjemným hmyzom?

Hlavný rozdiel medzi prírodnými a chemickými repelentmi hmyzu je v aktívnej zložke, ktorá odpudzuje hmyz. Prírodné repelenty používajú prírodné zložky ako sú esenciálne oleje a iné prvky na rastlinnej báze. Patria sem oleje z citrónového eukalyptu, pelargónie, cédra, mäty piepornej, citronely a citrónovej trávy. Celkovo výskumy ukazujú, že prírodné repelenty proti hmyzu sú bezpečné a účinné na dokážu nás dostatočne ochrániť. Aj preto si dnes mnohí ľudia vyberajú prírodné repelenty ako bezpečnejšiu alternatívu.

Ako sa vyhnúť nepríjemným chemikáliám?

Väčšina sprejov a repelentov proti hmyzu obsahuje insekticídy a pesticídy. Pretože účelom týchto chemikálií je zabíjať živé organizmy. Tieto chemikálie sa tiež uvoľňujú do životného prostredia a môžu mať negatívny vplyv aj pre iné organizmy. Podľa Environmental Working Group sú potenciálne škodlivé aj pre deti a domáce zvieratá. Výskum tiež poukazuje na možné karcinogénne vlastnosti aktívnych aj inertných zložiek v bežných sprejoch proti hmyzu. Zvyšky spreju sa môžu hromadiť aj na hračkách, nábytku a kobercoch.

Čo je to prírodný repelent proti hmyzu?

Prírodné repelenty proti hmyzu obsahujú látky vyrobené z rastlinných olejov ako listy, stonky, kôry alebo kvety), ktoré sa aplikujú na pokožku alebo odev a používajú sa na odpudzovanie hmyzu. Tieto rastlinné oleje zahŕňajú oleje z citrónového eukalyptu, citronely, mäty piepornej, levandule a cédrového dreva. Mnoho ľudí uprednostňuje tieto oleje pred tradičnými produktmi, najmä u malých detí.

Ako fungujú prírodné repelenty proti hmyzu?

Väčšina prírodných odpudzovačov hmyzu funguje tak, že do ovzdušia vyžaruje veľa takzvaných prchavých molekúl – teda molekúl, ktoré sa ľahko vyparujú – a vydávajú vôňu, ktorú komáre neznášajú. Keď molekuly opúšťajú pokožku a sú emitované do vzduchu okolo oblasti aplikácie, vytvárajú ochranný štít.

Prečo si vybrať prírodný repelent?

Prírodné repelenty hmyzu nepovažujú insekticídy a látky, ktoré hmyz zabíjajú, kvôli svojej prirodzenej prchavosti sa však musia aplikovať v pravidelných intervaloch, aby poskytovali trvalú ochranu. Chemické repelenty sú v tomto ohľade vo výhode, pretože ich nie je potrebné nanášať tak často. Výnimkou je podľa výskumníkov z New Mexico State University olej z citrónového eukalyptu, o ktorom sa zistilo, že je takmer rovnako účinný a trvácny ako produkty na báze dietyltoluamidu, ktorý je hlavnou zložkou chemických repelentov.

Repelent proti hmyzu alebo opaľovací krém?

Podľa Centra pro kontrolu a prevenciu chorôb by ľudia mali ako prvý aplikovať opaľovací krém a až potom repelent proti hmyzu. Vo všeobecnosti sa odporúča používanie samostatných prípravkov - repelentu a opaľovacieho prípravku. CDC však tiež poznamenáva, že úroveň SPF opaľovacieho krému sa môže znížiť, keď sa po aplikácií krému nanesie repelent proti hmyzu, takže sa odporúča častejšia aplikácia opaľovacieho kréme.

Po akom prírodnom repelente siahnuť?

Nenechajte si pokaziť deň len kvôli nepríjemnému lietajúcemu hmyzu. V našej ponuke e-shopu Bioruža rovnako nájdete prírodnú alternatívu - Prírodný repelent proti komárom a hmyzu Wooden Spoon 50 ml. Prírodný sprej proti komárom a kliešťom s unikátnou kombináciou silných esenciálnych olejov vám poskytne potrebnú ochranu v teplých letných dňoch. Sprej obsahuje výťažok z byliny kocúrnik obyčajný, ktorá preukázateľne odpudzuje komáre, kliešte, všetky druhy hmyzu a zabraňuje ich uhryznutiu. Prírodné zloženie tohto spreja je šetrné k prírode ale aj k vašej pokožke.

Prírodný repelent proti komárom a hmyzu Wooden Spoon 50 ml