Doprava zadarmo od 35 €

Zbavte sa spúšťačov

Najjednoduchší spôsob, ako upokojiť citlivú pokožku, je zabrániť jej iritácií. Venujte pozornosť konkrétnym jedlám, nápojom alebo faktorom prostredia, ktoré môžu spôsobiť, že vaša pokožka zareaguje. Ak existuje určité jedlo, ktoré u vás spôsobí začervenanie, pokúste sa mu vyhnúť alebo ho nahradiť. Pravdepodobnými spúšťacími potravinami môžu byť mliečne výrobky, cukor, mäso a nasýtené tuky. Skúste si namiesto toho udržiavať stravu bohatú na antioxidanty z listovej zeleniny, ovocia a zeleniny. Pokiaľ ide o nápoje, sladké nápoje so sódou, sú pravdepodobne na vine. Rovnako káva a alkohol, ktoré môžu tiež vyvolať kožnú reakciu a citlivosť. Pokúste sa obmedziť ich konzumáciu a považujte ich skôr za pôžitok, nie ako základné nápoje. Voda, bylinkové čaje a čerstvé ovocné džúsy vedia doplniť denný príjem tekutín bez neželaného efektu.

Upokojte sa hmlou

Pôsobením upokojujúcej hmly môžete predísť nepríjemnému páleniu a začervenaniam pri prvotnom podráždení.. Používajte prípravok na báze vody s upokojujúcimi vlastnosťami a receptúry s levanduľovým olejom, uhorkou alebo nechtíkom, ktoré môžu byť hydratačné a upokojujúce. Už vďaka niekoľkým streknutiam sa bude vaša pokožka cítiť aj vyzerať lepšie. Hmlu majte poruke napríklad po tréningu, v lietadle alebo v extrémne teplom podnebí. Po prestriekaní by mal nasledovať krém, aby vlhkosť zostala v pokožke uzamknutá. S liečivou upokojujúcou telovou hmlou pre deti (110 ml) od značky Alteya môžete chrániť dokonca aj najmenších novorodencov. Marhuľový olej vynikajúco zmäkčuje pokožku. Nechtík, harmanček a ružový olej zanechajú vlasy vyživené a zdravé. Svieža vôňa dokáže navodiť relaxačnú atmosféru napríklad aj pri uspávaní. Výrobok čistí vyrážky, potláča ekzém a seboroickú dermatitídu. Pomáha znižovať začervenanie, zápal a má antibakteriálne účinky.

Domáci toner zo zeleného čaju

Zelený čaj je známy svojími upokojujúcimi vlastnosťami. V pohodlí domova si môžete vytvoriť toner s použitím niekoľkých čajových vrecúšok zeleného čaju. Tie necháte lúhovať a následne vychladnúť. Vo vode namočenú handričku, necháte niekoľko minút jemne spočinúť na tvári. Chladivý účinok vašu pleť zregeneruje. Ak je vaša pleť obzvlášť podráždená upokojujúci BB krém Aqua Holika Holika 30 ml dodá pleti jemné krytie, posilní prirodzenú bariéru pleti, regeneruje a levanduľový olej v zložení zároveň upokojí pokožku. Bonusom je SPF- faktor 25, ktorý navyše pleť chráni pred slnečným žiarením.

Jemne čistite a exfoliujte

Hoci sú čistenie a exfoliácia hlavnou súčasťou zdravej pokožky, môžu však takisto spôsobiť jej podráždenie. Pri exfoliácii sa vyhýbajte produktom, ktoré majú drsnú textúru a obsahujú piesok alebo kryštály. Sú príliš tvrdé a môže vznikať pocit popálenej pokožky. Ak chcete svoju pokožku zbaviť odumretých buniek a vyhnúť sa podráždeniu, dávajte pozor na výrobky s obsahom alkoholu. Opatrne pristupujte aj k rôznym parfumáciam výrobkov. Odporúčame 100% organickú jemnú čistiacu emulziu Rose & Mullein Alteya 200 ml bez sulfátov. Dodá vašej pleti zdravý vzhľad, chráni pred voľnými radikálmi, upokojuje a zanechá pleť hebkú a sviežu.