Doprava ZADARMO nad 45€

Čo sú potničky?

Potničky sa môžu javiť ako červená vyrážka alebo ako malé červené hrčky na povrchu pokožky. Zvyčajne sú boľavé a svrbiace, čo láka na ďalšie narúšanie hojivého povrchu pokožky škrabaním. Tak začína nekonečný začarovaný kruh.

K vyrážke z tepla dochádza, keď sú upchaté alebo zablokované potné kanály. Pri úniku potu do pokožky sa tvoria malé hrčky alebo vyrážky, ktoré sa okolo miesta úniku zapália. Malé hrčky začervenajú, sú bolestivé a často svrbia. Aj keď sú niektorí z nás náchylnejší na potničky ako ostatní, všetci sú náchylní na ovplyvnenie horúčavami.

Aj keď na vás nikdy predtým slnko nepriaznivo nepôsobilo, nedostatočná ochrana a starostlivosť o pokožku pri pôsobení UV žiarenia vás môže vystaviť vzniku vyrážky z tepla. V niektorých prípadoch sa môžu na pokožke vytvárať baktérie a spôsobiť ešte väčšie podráždenie, najmä v záhyboch pokožky, napríklad za kolenami alebo v ohybe ruky. Keď sa v týchto oblastiach objavia potničky môže to byť mimoriadne nepríjemné a dráždivé, pretože pokožka je na týchto miestach neustále horúca a vytvára pot.

Ako zabrániť vytváraniu potničiek?

Pretože potenie, ktoré spôsobuje vyrážku z tepla je prirodzenou reakciou vášho tela na teplo, je v ťažké vyhnúť sa obom. Overenou prevenciou je vyhýbať sa pobytu na slnku a nosenie chladného, voľného a priedušného oblečenia. Dôležité je aby bola pokožka dostatočne vetraná. Treba sa vyhýbať oblečeniu tesných, nepriedušných a syntetických materiálov a zbytočne oblečenie nevrstviť.

Ideálne je udržiavať byt vyvetraný a v rozmedzí 21-24°C ( v noci okolo 18 °C).

Levanduľová voda, ružová voda alebo harmančeková voda pomáhajú na ochladenie a upokojenie pokožky. Rozstrekovaním hmly po tele, najmä na problémové oblasti, napríklad za kolená, keď je teplo, pomôžete minimalizovať výskyt hrčiek a vyrážok. Prírodné vody pokožku nie len upokojujú pokožku, ale poskytujú perfektné osvieženie počas celého dňa a ich dokonalé účinky na pleť môžete vyskúšať aj pri každodenných rutinách pri čistení pleti a riešení problematickej pleti.

Udržiavanie sa v chlade je jedným z mála spôsobov, ako sa môžete vyhnúť reakcii na slnko.