DOPRAVA ZADARMO nad 60€

Ako používať gua sha na redukciu vrások a lymfodrenáž tváre

Jadeitový masážny kameň guasha na tvár a dekolt Venoc

Guasha je starobylá čínska masážna technika, ktorá sa používa na podporu zdravia a krásy. Pomocou hladkého kameňa, najčastejšie jadeitu alebo ruženínu, sa vykonávajú jemné ťahy po koži. Vďaka stimulácii lymfatického systému a zlepšeniu prekrvenia môže gua sha priniesť rad benefitov, vrátane redukcia vrások a lymfodrenáže tváre.

Benefity gua sha pre redukciu vrások:

 • Stimulácia produkcie kolagénu a elastínu: Jemné ťahy gua sha stimulujú fibroblasty, bunky zodpovedné za tvorbu kolagénu a elastínu. Tieto proteíny dodávajú pleti pevnosť a pružnosť, čím sa redukujú jemné línie a vrásky.
 • Zlepšenie prekrvenia: Gurob to stimuluje krvný obeh na tvári, čím sa do pokožky dostáva viac kyslíka a živín. To podporuje regeneráciu buniek a dodáva pleti zdravý jas.
 • Odvodnenie tváre: Jemná masáž stimuluje lymfatický systém a pomáha tak odvádzať prebytočnú tekutinu z tváre. To zmierňuje opuchy a spevňuje pleť, čím sa vrásky stávajú menej nápadné.

Benefity gua sha pre lymfodrenáž tváre:

 • Odvodnenie tváre: Jemná masáž stimuluje lymfatický systém a pomáha tak odvádzať prebytočnú tekutinu z tváre. To zmierňuje opuchy a spevňuje pleť.
 • Zlepšenie detoxikácie: Gurob to podporuje detoxikáciu pleti od škodlivých látok a toxínov, čím zlepšuje jej celkový stav.
 • Posilnenie imunitného systému: Stimulácia lymfatického systému posilňuje imunitný systém a zvyšuje obranyschopnosť organizmu.

Návod na použitie gua sha pre redukciu vrások a lymfodrenáž:

 1. Pred použitím nástroj gua sha vychlaďte. Môžete ho na pár minút vložiť do chladničky alebo mrazničky. Chladný kameň má na pleť zvlášť osviežujúci a protizápalový účinok.
 2. Naneste na tvár sérum alebo pleťový olej. To pomôže nástroju gua sha lepšie kĺzať po pleti a zároveň zaistí hlbšiu hydratáciu.
 3. Začnite masírovať krk. Jemnými ťahmi veďte nástroj gua sha hore od kľúčových kostí smerom k brade. Opakujte 5-10krát na každej strane krku.
 4. Prejsť na tvár. Masírujte vždy smerom von od stredu tváre. Pre oblasť pod očami používajte stan s dvoma vlnkami, medzera medzi nimi patrí na lícnu kosť.
 5. Na čelo používajte nástroj gua sha vodorovnými ťahmi. Začnite medzi obočím a postupujte hore k vlasovej línii. Opakujte 5-10krát.
 6. Masírujte líca krúživými pohybmi. Nástroj gua sha veďte smerom von od nosa. Opakujte 10-15krát na každej tvári.
 7. Zamerajte sa na oblasti náchylné k vráskam. Na redukciu vrások okolo očí veďte nástroj gua sha jemnými ťahmi od vnútorného kútika oka smerom von k vonkajšiemu kútiku. Na redukciu vrások na čele veďte nástroj gua sha vodorovnými ťahmi od obočia k vlasovej línii. Na redukciu nosoústnych vrások veďte nástroj gua sha zvislými ťahmi od nosa k brade.
 8. Celú masáž zakončite opakovaním krokov 2 až 7 na druhej strane tváre.

Tipy:

 • Masírujte vždy s ľahkým tlakom, aby ste nepoškodili pleť.
 • Pokiaľ máte citlivú pleť, začnite s ešte jemnejším tlakom a postupne ho zvyšujte.
 • Masážne pohyby by mali byť pomalé a plynulé