Doprava zadarmo nad 35 €

9 trikov ako odstrániť jazvičky po akné 

Akné

Veľmi často zanecháva jazvičky na koži, hlavne ak ste sa snažili ich vytláčať. Jazvičiek sa niekedy ťažko zbavíte, ale sú spôsoby ako to môžete spraviť.

Dnes vám predstavíme 9 spôsobov ako na to:

1.Citronová šťava

 šťava pomáha pri odstránení mazných častíc z kože. Citróny taktiež obsahujú veľa vitamínu C, ktorý vám dopomáha k tvorbe kolagénu a citrónová šťava vám ešte vybieli pokožku. Používajte ho niekoľko krát do týždňa. Nanášajte citrónovú šťavu a nechajte ho pôsobiť 15minút.

2.Kokosový olej

 Môžete ho použiť ako krém a naniesť ho večer na svoju tvár alebo telo.Kokosový olej je vhodný na zmiešanie s hotovými krémami na opaľovanie, mliekami, emulziami, ako aj samotný pre a po opaľovaní vytvára odolnú ochrannú vrstvu. 

Kokosový olej si môžte zakúpiť aj u nás http://www.bioruza.sk/p/kokosovy-olej-100-60ml-ikarov

Kokosový olej pre vašu tvár

3.Harmančekový čaj

harmanček je starý liek na prekrásnu kožu. Pij te veľa harmančekového čaju ,ale určite nespravíte chybu ak  použijete jeho extrakt na tvár.

4.Ružová voda

damascena je to starý kozmetický prípravok našich predkov. Ružová voda na vaše jazvičky bude pôsobiť  stahujúco (adstringenčne) а dezinfekčne a to vám urýchli hojenie rán. Nezabúdajte skontrolovať pri ružových vodách z akej odrody ruží pochádza, veľa vôd je robených z Rose Canina ,ale tie majú niekoľko krát horší efekt ako z odrody Rose Damascena. 

5. Aloe Vera

je to zázračná rastlinka ktorá pomáha hojiť rany pokožky . Používajte čerstvý gél z aloe vera.  Ošupte zelený porast a pod ním sa nachádza gél . Tento gél nechajte pôsobiť 30minút na vašu pokožku. Túto metódu používajte aspoň raz denne.

Aloe vera

6.Olivový olej

Je to jeden z najšetrnejších olejov k pokožke. Obsahuje nespočetne veľa vitamínov a taktiež pomáha hojiť ranky. Olivový olej  taktiež zabraňuje vysušeniu pokožky, a spolu s tým aj tvorbe vrások. 

Olivový olej 

7.Levanduľový olej/voda

Má dezinfekčné, protizapalové, antibakteriálne ako aj regeneračné a hojivé účinky. Na pokožku pôsobí ukludňujúco. Levanduľovú vodu zakúpite taktiež u nás : levanduľa

8.Med

Med je účinný pomocník na boj proti akné

Na očistenú tvár naneste med a nechajte ho pôsobiť zhruba 15minút. Dávajte si pozor aby sa vám nezašpinili vaše oblečenie.

Medovy med

9. Olej z čajovníka (Теа tree oil)

Olej z čajovníka pochádza z Austrálie. Nepomáha len regenerácie vašich jazvičiek ale taktiež zabraňuje vytvoreniu sa nových pupákov.

 

Rada nad zlato:

Vždy keď používate na čistenie pleti vodu alebo tonikum tak následne použite krém na premastenie pleti . Pýtate sa prečo ? Pretože pleť vysušíte a sama začne produkovať nežiaducí maz, ktorý vám spôsobí akné.

Poznáte ešte niektoré triky na odstránenie jazvičiek ? Podelte sa s nami v diskusií.