Doprava zadarmo nad 35 €

Celulitída sa totiž tvorí, keď sa tukové bunky (áno, každý ich má!) pod vašou kožou tlačia proti spojivovému tkanivu, čo spôsobuje, že sa pokožka vrásni. Takže aj keď žijete zdravým životným štýlom, môže sa stať, že celulitídu budete mať viditeľnejšiu ako niekto, kto nie. Vo veľkej miere sa na stave našej pleti podieľa genetika a DNA. Je dôležité si uvedomiť, že žiadne množstvo produktov ani luxusných ošetrení ju neodstráni úplne. Ale môžete zapracovať na jej minimalizácii. Teraz vám prinášame 5 tipov a trikov, ako ju môžete zamaskovať.

 

  1. Zdravá strava nie je zodpovedná, za celulitídu, ale určite nemôže ublížiť. Odporúča sa jesť viac vlákniny a celozrnných potravín (ovsené vločky, otruby) pretože pomáhajú odstraňovať toxíny z črevného traktu. Nezabúdajte zvýšiť príjem ovocia aj zeleniny (veď nám začína sezóna :))

  2. Ak chcete minimalizovať prejavy celulitídy, potrebujete množstvo vody. Celulitída má omnoho horšie prejavy, pretože pleť je vtedy tenšia a slabšia.

  3. Bez ohľadu na celulitídu, zahrnúť cvičenie do vášho životného štýlu je vždy dobrý nápad. Na internete sa aktuálne roztrhlo vrece s tréningami či už silovými, kardio, jogovými alebo tanečnými. A predsa turistika v prírode je tiež fyzická záťaž. :)

  4. Používajte kávový píling a osobitnú starostlivosť venujte postihnutým lokalitám. Píling minimalizuje výskyt celulitídy hneď dvomi spôsobmi. Masáž drhnutím vašej pokožky stimuluje lymfatickú drenáž a obsahuje kofeín, ktorý pleť napne a vyplní. Tip: Balenie luxusných kávových peelingov.

  5. Olej proti celulitíde s čiernym korením a kávovým extraktom WoodenSpoon stimuluje mikrocirkuláciu buniek, urýchľuje spaľovanie tukových väzieb pod ňou. A kofeín v zloženi celkovo vylepšuje stav našej pleti.